Bucuria trăirii

”Bucuria trăirii” este proiectul educativ propus de doamna profesor Maria Verdeș pentru anul școlar 2022-2023.

Scopul proiectului este de a cultiva mentalitatea pozitivă în domeniile vieții prin intermediul activităților extrașcolare și extracurriculare de dezvoltare a interesului pentru cultura și spiritualitatea românească. Activitățile înscrise în desfășurătorul proiectului au fost gândite ca potențiale instrumente de dezvoltare personală ale celor implicați, de identificare a valorilor și resurselor creative de care dispune fiecare educabil.

Anul acesta vom simți bucuria trăirii și vom învăța să abordăm pozitiv toate provocările vieții.

În anul școlar 2017-2018 s-au derulat proiectele educaționale Suflet lângă suflet și Școala fără pereți.

Proiectul educațional Suflet lângă suflet a fost propus/ coordonat la nivel de școală de către doamna prof. în înv. primar Maria Verdeș. Participanți au fost colegi din Școala Gimnazială Cornu Luncii și din școlile structuri.

Proiectul educațional Școala fără pereți a fost propus/ coordonat la nivel de școală de către doamnele profesor Maria Verdeș și Irina Roxana Acatrinei. Participanți au fost colegi din Școala Gimnazială Cornu Luncii și din școlile structuri.