Școala Gimnazială „Constantin Blănaru”
Cornu Luncii​

Despre România am vorbit mereu, nu numai astăzi!

Despre țara noastră, despre poporul căruia îi aparținem, despre valoarea limbii pe care o vorbim și despre puterea simbolurilor care au dăinuit peste veacuri am vorbit mereu și vom vorbi întotdeauna. Cei mai mari dintre cei mici, elevii clasei a IV-a de la Școala Gimnazială ”Constantin Blănaru” Cornu Luncii, au încercat să răspundă provocărilor primite de la doamna profesor Verdeș Maria și s-au străduit să cuprindă într-o creație literară toată mândria lor de a fi români, lăsându-se, apoi, pradă pasiunii și plăcerii de a decora în culorile țării Batista românească. Efortul și implicarea fiecăruia merită să fie răsplătite cu aprecieri tricolore:

Bravo, mândri românași!

Comments are closed.